Kelionė Garsu Į Asmeninę Vidinę Erdvę Ir Taiką

Kviečiame pasinaudoti neeilinė proga ir pamatyti / išgirsti vieno iš garsiausių pasaulyje Dhrupado muzikos meistrų koncertą.
Pandit Ritwik Sanyal (Indija) kartu su perkusijos virtuozu Federico Sanesi (Italija) Lietuvoje svečiuojasi pirmą kartą ir pristatys mums kažką labai ypatingo iš tradicinės Indijos klasikinės muzikos, autentiško Dhrupad žanro repertuaro!

Daugiau informacijos koncerto puslapyje.

Dhrupadas – muzika, panaši į grigališką choralą ar J.S. Bacho kūrybą. Tai laiko ribas peržegianti šventyklų muzika, kuri pasižymi meditatyvia struktūra ir vystymu, kartu yra labai dinamiška ir žaisminga, pilna improvizacijos ir poetiškos muzikinės kalbos.

Dhdurpadas – seniausia tradicinė Indijos klasikinė vokalinė muzika, atkeliavusi iš šventyklų ir skambėjusi rūmuose. Ši muzika yra gili kelionė garsu į asmeninę vidinę erdvę ir taiką, pakylėjanti į aukštesnį sąmoningumo lygmenį.
Indijos klasikinės muzikos sistema yra pasiekusi profesionalumo ir subtilumo aukštumas tiek melodine tiek ritmine prasme ir įkvepia daug vakarietiškos muzikos kompozitorių, jazz ir pasaulio muzikos atlikėjus (Terry Riley, John Coltrane ir t.t.).
Indijos klasikinė muzika remiasi rāga – derminių-melodinių modelių sistema. Pažodžiui rāga reiškia spalvą, atspalvį, jausmą, aistrą, taip pat muzikinę improvizaciją ir kompoziciją. Bet kuri iš rāgų – tai viena iš gausybės Indų muzikoje naudojamų dermių ir melodinių modelių. Kiekviena jų turi išskirtinių bruožų: turi savitą skambesį ir tik jai būdingą nuotaiką, jos atlikimas siejamas su tam tikru paros metu ar metų laiku.

PAKLAUSYMUI
https://vimeo.com/304396033
https://soundcloud.com/chandanam/sanyal-ji-and-gianni-ricchizzi-w-mohanshyam-sharma-rageshree-live-saraswati-house-2018/s-cYelw
https://soundcloud.com/chandanam/pt-ritwik-sanyal-01-raag-tilak-kamod/s-2OqHN

ATLIKĖJAI

Pandit Ritwik Sanyal – vokalas
Federico Sanesi – Pakhavaj perkusija
Simona Chalikovaitė – tanpura
Anatolijus Lomonosovas – tanpura
Justina Kaminskaitė – tanpura

PANDIT RITWIK SANYAL
Pandit Ritwik Sanyal (g. 1953) yra vienas iš garsiausių pasualyje Indijos vokalistų, atliekantis senąją Dhrupado stiliaus muziką. Jis yra vokalistas, kompozitorius ir muzikologas, vokalo profesorius ir filosofas, kilęs iš Varanasio ir dėstantis atlikimo meną Varanasio Hindų universitete. Pandit Ritwik Sanyal dėl labai artimų ryšių su savo mokytojais: Zia Fariduddin Dagar ir Zia Mohiuddin Dagar, yra įpareigotas tęsti ir skleisti autentišką Dagar šeimos Dhrupado muzikos tradiciją visame pasaulyje. Per pastaruosius 40 metų jis plačiai ir intensyviai kocertavo, prisidėdamas prie Dhrupado žanro atgaivinimo bei populiarinimo Indijoje ir už jos ribų. Yra koncertavęs apie penkiasdešimtyje šalių. Profesoriaus veikla apima žymiausiose koncertinėse scenose vykstančius koncertus ir įvairių muzikinių įstaigų organizuojamus seminarus. Pandito Ritwik Sanyal seminarus ir koncertinius pasirodymus yra surengę per 600 įvairių koncertinių įstaigų ir organizacijų.

FEDERICO SANESI
Gimė 1963 m. Pradėjo studijuoti mušamuosius instrumentus nuo vaikystės su meistrais Italo Savoia,
Enrico Lucchini ir vėliau su maestro David Searcy Milano muzikos mokykloje “Civica Scuola di Musica”.
Nuo 1981 jis pradėjo studijuoti indiško perkusinio instrumento – tabla grojimą su meistru Pandit Sankha Chatterjee (Rabindra Bharati University and I.I.M.C in Berlin and Venice). Tuo metu jis buvo vienas iš pirmųjų vakaričių studentų studijavusių tablos grojimą. Federico muzikiniai darbai apima skirtingų kultūrų ir tų kultūrų simbolių integraciją, muzikinį teatrą, šokio pasirodymus, kino filmus, vaizduojamąjį meną ir poeziją. Kartu su viso pasaulio muzikantais jis koncertavo Europoje, Afrikoje, Azijoje, Šiaurės ir Pietų Amerikoje.
Nuo 2001 metų dėsto perkusinį instrumentą – Tabla “A. Pedrollo” koncervatorijoje, Tradizioni Musicali Extraeuropee ad indirizzo Indologico fakultete Vicenzoje (Italija).Taip pat jis dėstė Alesandrijos, Milano, Padujos, Kaljario, Parmos, Brešos taip pat ir daugelio kitų miestų konservatorijose. 2012 metais kartu su Ustad Shujaat Khan gavo “Global Indian Music Awards 2012 (GIMA)” apdovanojimą už geriausią Hindustani klasikinės instrumentinės muzikos albumą – “Dil”.

Jei sudomino koncertas daugiau informacijos galima rasti čia

Jei pastebėjote klaidą, praneškite pažymėdami tekstą ir spausdami Ctrl+Enter.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *