Dhurpad Balso dirbtuvės

Balandžio 18, 20 dieną (2019) vyks Šiaurės Indijos klasikinės muzikos balso dirbtuvės su kompozitoriumi, filosofu, vokalo meistru ir Banaras Hindu universiteto profesoriumi Ritwik Sanyal (Indija). Jis yra vienas iš garsiausių pasaulyje Dhrupado muzikos meistrų ir mokytojų ir Lietuvoje svečiuojasi pirmą kartą.

Dirbtuvės skirtos visiems, norintiems atverti ir plačiau pažinti savo autentišką balsą, taip pat ir tiems, kurie nori pažinti ir patirti Indijos klasikinės muzikos žanro “Dhrupad” gelmes ir esmę. Išankstinis muzikinis pasiruošimas nėra būtinas.

Dhurpadas – seniausia tradicinė Indijos klasikinė vokalinė muzika, atkeliavusi iš šventyklų ir skambėjusi rūmuose. Ši muzika yra gili kelionė garsu į asmeninę vidinę erdvę ir taiką, pakylėjanti į aukštesnį sąmoningumo lygmenį. Indijos klasikinės muzikos sistema yra pasiekusi profesionalumo ir subtilumo aukštumas tiek melodine tiek ritmine prasme ir įkvepia daug vakarietiškos muzikos kompozitorių, jazz ir pasaulio muzikos atlikėju. (Terry Riley, John Coltrane ir t.t.)

Indijos klasikinė muzika remiasi rāga – derminių-melodinių modelių sistema. Pažodžiui rāga reiškia spalvą, atspalvį, jausmą, aistrą, taip pat muzikinę improvizaciją ir kompoziciją. Bet kuri iš rāgų – tai viena iš gausybės Indų muzikoje naudojamų dermių ir melodinių modelių. Kiekviena jų turi išskirtinių bruožų: turi savitą skambesį ir tik jai būdingą nuotaiką, jos atlikimas siejamas su tam tikru paros metu ar metų laiku.

Jei susidomėjai ir nori sudalyvauti spausk šią nuorodą.

Jei pastebėjote klaidą, praneškite pažymėdami tekstą ir spausdami Ctrl+Enter.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *